Sosyal Medya

TS EN ISO/IEC 17020

1-TS EN ISO/IEC 17020:2012 STANDARDI NEDİR?

 

Bu standart; çeşitli tipteki muayene kuruluşlarının uygunluk değerlendirmesi için şartları içerir.

 

Muayene kuruluşları;  muayene edilen öğelerin mevzuata, standartlara, şartnamelere, muayene programlarına veya sözleşmelere uygunlukları konusunda bilgiler sağlamak amacıyla; özel müşteriler, bağlı oldukları ana kuruluşlar veya yetkili makamlar adına değerlendirmeler gerçekleştirirler. Muayene parametreleri; miktara, kaliteye, güvenliğe, amaca uygunluğa ve işletimde olan tesis veya sistemlerin güvenlik açısından uygunluklarının devam durumuna ilişkin hususları içerir. Verdikleri hizmetlerin müşterileri ve denetleyici makamlar tarafından kabul edilmesi için bu kuruluşların uymaları istenen genel şartlar, bu standard içerisinde uyumlaştırılmıştır.

 

Fonksiyonel Eğitim, tecrübeli kadrosu ve uygulamalı eğitimleri ile firmaların kalite bilinci, risk yönetimi, işletme plan ve startejileriyle alakalı sistemsel yaklaşımlarda bulunma, datalarını analiz etme konusunda sürekli gelişim sağlamaları için denetçilik ve bilgilendirme eğitimleri sunmaktadır.

 

- TS EN ISO/IEC 17020:2012 İÇ TETKİK EĞİTİMİ NEDİR?

 

TS EN ISO/IEC 17020:2012 İç Tetkik Eğitimi; 17020 standardının temel gereksinimleri anlatılır. Eğitim süresince, sınıf anlatımları, uygulamalar, tetkik simülasyonları, grup çalışmaları, test ve tartışmalardan oluşan bir program vardır.

 

FİRMALARA KATKILARI NELERDİR?

 

ISO 17020 gereklilikleri anlaşılır,

Etkin risk yönetimi sağlanır,

ISO 17020 gerekliliklerine yönelik planlama ve uygulama ve herhangi bir düzeltici eylemin uygulanabilmesini sağlamak amacıyla standart gerekliliklerine yönelik yönetim sistemi uygunluğunu rapor etmek için gereken beceri ve bilgilere sahip olunur,

Yasal şartlara uyum sağlanır,

Krizlerin sonrasında kritik fonksiyonların devamını destekler,

Firma prestiji artar.

 

 

 

 

KİMLER KATILMALI?

Yönetim temsilcileri, danışmanlar, 17020 prosesleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler, kariyer planını bu doğrultuda oluşturan öğrenciler, laboratuvar çalışanları.

 

KURS İÇERİĞİ

Tanımlar

Prensipler

Genel Şartlar

Yapısal Şartlar

Kaynak Şartları

Proses Şartları

Yönetim Sistemi Şartları

Tetkik prensipleri (workshop)

Tetkik programının yönetilmesi (workshop)

Tetkikin gerçekleştirilmesi (simülasyon)

Sınav

 

SÜRE

 

2 gün


SERTİFİKA

Başarılı olan katılımcılara FONKSİYONEL EĞİTİM TS EN ISO/IEC 17020:2012 İÇ TETKİKÇİ sertifikası verilecektir.